My CMS

Dubultā diagnoze: alkohola atkarība un vienlaikus sastopami traucējumi

Dubultā diagnoze: alkohola atkarība un vienlaikus sastopami traucējumi

Risinot sarežģīto alkohola atkarības problēmu, ir svarīgi apzināties, ka cilvēki, kas cīnās ar alkoholismu, bieži vien saskaras ne tikai ar vielu lietošanas traucējumiem. Daudzi no viņiem cieš arī no vienlaikus sastopamiem traucējumiem, kas var ievērojami sarežģīt ārstēšanu un atveseļošanos. Šajā visaptverošajā dubultās diagnozes izpētē mēs iedziļināsimies sarežģītajās attiecībās starp alkohola atkarību un vienlaikus sastopamiem traucējumiem, atklājot izaicinājumus un stratēģijas, kas saistītas ar šo savstarpēji saistīto apstākļu pārvaldību.

Izpratne par alkohola atkarību

Pirms iedziļināties dubultās diagnozes sarežģītībā, ir ļoti svarīgi izveidot pamata izpratni par alkohola atkarību, kas pazīstama arī kā alkohola lietošanas traucējumi (AUD). Alkoholismu raksturo indivīda nespēja kontrolēt savu alkohola patēriņu, neskatoties uz nelabvēlīgām sekām dažādās dzīves jomās, tostarp veselībā , attiecībās, darbā vai skolā.

Lai iegūtu padziļinātu izpratni par alkohola atkarību, lūdzu, skatiet šo Nacionālā alkohola pārmērīgas lietošanas un alkoholisma institūta (NIAAA) resursu .

Vienlaicīgi sastopami traucējumi: sarežģīts krustojums

Vienlaicīgi sastopami traucējumi, ko bieži dēvē par dubulto diagnozi vai blakusslimībām, rodas, ja indivīds vienlaikus piedzīvo gan vielu lietošanas traucējumus, piemēram, alkohola atkarību, gan vienu vai vairākus garīgās veselības traucējumus. Šie apstākļi var mijiedarboties un saasināt viens otru, padarot diagnozi un ārstēšanu grūtāku.

Vienlaicīgi sastopami traucējumi ietver plašu garīgās veselības stāvokļu klāstu, tostarp, bet ne tikai:

  • Depresija
  • Trauksmes traucējumi
  • Pēctraumatiskā stresa traucējumi (PTSD)
  • Bipolāriem traucējumiem
  • Šizofrēnija

Šie vienlaikus sastopamie traucējumi var būt pirms alkohola atkarības, būt tās sekas vai attīstīties vienlaikus. Izpratne par alkoholisma un šo garīgās veselības stāvokļu mijiedarbību ir ļoti svarīga efektīvai intervencei.

Apburtais cikls: kā alkohols veicina vienlaikus sastopamus traucējumus

Alkohola atkarība var būtiski ietekmēt indivīda garīgo veselību, veicinot vienlaikus sastopamu traucējumu attīstību vai saasināšanos. Daži veidi, kā alkohols veicina šo apburto loku:

  1. Neiroķīmiskās izmaiņas: ilgstoša alkohola lietošana izjauc smadzeņu ķīmiju, mainot neirotransmiteru līmeni. Tas var izraisīt garastāvokļa svārstības, trauksmi un depresiju.
  2. Pārvarēšanas mehānisms: daži cilvēki izmanto alkoholu kā pašārstēšanās līdzekli, lai mazinātu garīgās veselības traucējumu simptomus, netīši padziļinot savu atkarību.
  3. Apgrūtināta lēmumu pieņemšana: Alkohols pasliktina spriestspēju un lēmumu pieņemšanu, padarot indivīdiem lielāku iespējamību iesaistīties riskantā uzvedībā, kas var saasināt garīgās veselības problēmas.

Lai dziļāk izpētītu alkohola atkarības neirobioloģiskos aspektus, varat apmeklēt šo PubMed Central rakstu .

Duālās diagnozes diagnostika: izaicinājumi un apsvērumi

Vienlaicīgu traucējumu noteikšana personām, kuras cīnās ar alkohola atkarību, ir sarežģīts process, kas prasa rūpīgu novērtējumu. Ir vairāki izaicinājumi un apsvērumi, ar kuriem profesionāļi saskaras, veicot šīs diagnozes:

  1. Simptomu pārklāšanās: Daudzi alkohola atkarības simptomi pārklājas ar garīgās veselības traucējumu simptomiem, tāpēc ir grūti atšķirt šos divus simptomus.
  2. Noliegums un slepenība: personas ar vienlaikus sastopamiem traucējumiem var nevēlēties atklāt savus garīgās veselības simptomus aizsprieduma vai kauna dēļ.
  3. Secīgs pret vienlaicīgu sākumu: efektīvai ārstēšanas plānošanai ir izšķiroša nozīme, lai saprastu, vai garīgās veselības traucējumi ir bijuši pirms alkohola atkarības vai radušies atkarības laikā.

Lai iegūtu ieskatu divkāršās diagnostikas diagnostikas rīkos un stratēģijās, lūdzu, skatiet šo Nacionālā biotehnoloģijas informācijas centra (NCBI) rakstu .

Ārstēšanas pieejas dubultai diagnozei

Lai efektīvi risinātu dubulto diagnozi, nepieciešama integrēta ārstēšanas pieeja, kas vienlaikus ir vērsta gan uz atkarību no alkohola, gan uz vienlaikus sastopamiem garīgās veselības traucējumiem. Šeit ir dažas galvenās ārstēšanas metodes un stratēģijas:

1. Integrētā dubultā diagnostikas ārstēšana (IDDT)

IDDT ir visaptveroša pieeja, kas apvieno narkotiku atkarības ārstēšanu ar garīgās veselības pakalpojumiem. Tajā ir iesaistīta daudznozaru profesionāļu komanda, kas strādā kopā, lai nodrošinātu individuālu aprūpi. IDDT mērķi ietver:

  • Garīgās veselības simptomu stabilizēšana
  • Alkohola atturēšanās veicināšana
  • Uzlabojot vispārējo labsajūtu

Lai iegūtu detalizētu IDDT pārskatu, lūdzu, apmeklējiet šo vielu ļaunprātīgas izmantošanas un garīgās veselības pakalpojumu administrācijas (SAMHSA) publikāciju .

2. Ārstēšana ar medikamentiem (MAT)

MAT ietver medikamentu lietošanu alkohola atkarības un vienlaikus sastopamu garīgās veselības traucējumu ārstēšanai. Zāles var ietvert:

  • Antidepresanti
  • Anksiolītiskie līdzekļi
  • Antipsihotiskie līdzekļi
  • Zāles, lai mazinātu tieksmi pēc alkohola

Šīs zāles parasti lieto kopā ar terapiju un konsultācijām, lai risinātu abus dubultās diagnozes aspektus. Uzziniet vairāk par MAT no šī Nacionālā narkotiku lietošanas institūta (NIDA) resursa .

3. Kognitīvi uzvedības terapija (CBT)

CBT ir plaši izmantota terapeitiskā pieeja, kas koncentrējas uz disfunkcionālu domāšanas modeļu un uzvedības noteikšanu un modificēšanu. Duālās diagnozes kontekstā CBT var palīdzēt personām:

  • Izstrādājiet pārvarēšanas stratēģijas, lai pārvaldītu alkas
  • Novērsiet pamatproblēmas, kas veicina atkarību un garīgās veselības simptomus
  • Uzziniet veselīgākus veidus, kā pārvaldīt stresu un emocijas

Izpētiet CBT efektivitāti dubultās diagnozes ārstēšanā šajā JAMA tīkla rakstā .

Atveseļošanās un tālāk: dubultās diagnostikas pārvaldība

Dubultās diagnozes pārvaldība ir nepārtraukts process, kas pārsniedz sākotnējo ārstēšanas posmu. Šeit ir daži būtiski apsvērumi ilgstošai atveseļošanai:

1. Recidīvu profilakse

Recidīvu novēršana ir būtisks dubultdiagnozes pārvaldības aspekts. Personām, kas atveseļojas, ir jāizstrādā efektīvas stratēģijas, lai saglabātu savu atturību un pārvaldītu savu garīgo veselību. Daži galvenie recidīvu profilakses elementi ir:

  • Trigeru identificēšana: ir svarīgi atpazīt situācijas, cilvēkus vai emocijas, kas var izraisīt tieksmi pēc alkohola vai pasliktināt garīgās veselības simptomus. Terapija var palīdzēt indivīdiem izstrādāt stratēģijas, kā rīkoties ar šiem izraisītājiem.
  • Atbalsta tīkla izveide: Savienojums ar atbalsta sistēmu, kurā ietilpst draugi, ģimene, atbalsta grupas un garīgās veselības speciālisti, var sniegt būtisku palīdzību grūtos laikos.
  • Ārstēšanas turpināšana: Daudzi indivīdi ar dubulto diagnozi gūst labumu no pastāvīgas terapijas un medikamentu pārvaldības pat pēc sākotnējās ārstēšanas programmas pabeigšanas.

Lai iegūtu papildinformāciju par recidīvu novēršanas stratēģijām, lūdzu, skatiet šo NCBI rakstu .

2. Holistiskā labklājība

Atveseļošanās no dubultās diagnozes ir ne tikai atturēšanās no alkohola un simptomu pārvaldība; tas ietver arī tiekšanos pēc holistiskas labklājības. Tas ietver fiziskās veselības aprūpi, attiecību uzlabošanu un dzīves mērķa un piepildījuma atrašanu. Daži holistiskās labklājības aspekti, kas jāņem vērā, ir šādi:

  • Vingrojumi un uzturs: Regulāras fiziskās aktivitātes un sabalansēts uzturs var ievērojami uzlabot garastāvokli un vispārējo veselību.
  • Sociālie sakari: attiecību atjaunošana un kopšana var sniegt emocionālu atbalstu un mazināt izolācijas sajūtu.
  • Nozīmīgas aktivitātes: iesaistīšanās vaļaspriekos un aktivitātēs, kas sniedz prieku un piepildījumu, var paaugstināt pašcieņu un motivāciju.

Lai padziļināti izpētītu saikni starp holistisko labklājību un dubultās diagnozes atgūšanu, lūdzu, skatiet šo NCBI publikāciju .

Profilakse un izglītošana

Duālās diagnozes novēršana sākas ar izglītību un izpratni. Gan indivīdiem, gan sabiedrībai kopumā var būt nozīme vienlaikus sastopamu traucējumu izplatības samazināšanā. Šeit ir daži galvenie profilakses un izglītības komponenti:

1. Garīgās veselības apziņa

Palielinot informētību par garīgās veselības problēmām un samazinot aizspriedumus, var mudināt cilvēkus meklēt palīdzību garīgās veselības problēmu gadījumā, pirms tās pārvēršas līdz pat sastopamiem traucējumiem. Tādas iniciatīvas kā garīgās veselības izglītības programmas skolās un darbavietās var veicināt agrīnu iejaukšanos.

Lai iegūtu papildinformāciju par garīgās veselības izpratnes iniciatīvām, apmeklējiet vietni MentalHealth.gov .

2. Izglītība par vielu lietošanu

Personu izglītošana par alkohola un vielu lietošanas riskiem ir ļoti svarīga atkarības novēršanā. Vielu lietošanas profilakses programmas var informēt cilvēkus par pārmērīgas alkohola lietošanas bīstamību un iespējamām sekām, tostarp vienlaikus sastopamiem traucējumiem.

Izpētiet Nacionālā narkomānijas institūta (NIDA) nodrošinātos izglītības resursus par narkotiku lietošanu .

3. Agrīna iejaukšanās

Ir ļoti svarīgi laikus identificēt alkohola pārmērīgas lietošanas pazīmes un garīgās veselības problēmas. Skolas, darbavietas un veselības aprūpes sistēmas var ieviest skrīninga un novērtēšanas rīkus, lai atklātu problēmas un nodrošinātu personām atbilstošu aprūpi un atbalstu.

Norādījumus par agrīnās iejaukšanās stratēģijām skatiet šajā SAMHSA publikācijā .

Secinājums

Alkohola atkarības un vienlaikus sastopamu traucējumu krustpunkts ir sarežģīta un izaicinoša veselības aprūpes joma. Dubultā diagnoze prasa daudzpusīgu pieeju, kas vienlaikus risina gan vielu lietošanas traucējumus, gan garīgās veselības problēmas. Veiksmīga ārstēšana ietver rūpīgu novērtēšanu, uz pierādījumiem balstītu iejaukšanos un pastāvīgu atbalstu personām atveseļošanās stadijā.

Turklāt profilaksei un izglītošanai ir būtiska nozīme duālās diagnozes izplatības samazināšanā. Palielinot izpratni par garīgo veselību, vielu lietošanu un vienlaikus sastopamu traucējumu iespējamību, mēs varam censties izveidot sabiedrību, kas ir labāk sagatavota, lai atpazītu, izprastu un risinātu šīs sarežģītās problēmas.

Galu galā ceļojums uz atveseļošanos no dubultās diagnozes ir process, kas prasa centību, pacietību un apņemšanos nodrošināt holistisku labklājību. Tas ir ceļojums, ko var veikt ar veselības aprūpes speciālistu vadību, tuvinieku atbalstu, kā arī izglītojot un informējot.

Contents